fbpx

Podstawy Gry Na Akordeonie

Wprowadzenie do instrumentu i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Podstawy gry na akordeonie

Zanim dołączysz do kursantów Akademii Muzykanta, chciałbym podzielić się z Tobą moimi założeniami, jakimi będę się kierował na tej stronie internetowej z kursami na akordeon w abonamencie

Zakładam, że do nauki gry, korzystasz z tej strony, z książek gry na akordeonie, być może masz nauczyciela do którego chodzisz na lekcje, być może też  uczysz się z youtube grać na akordeonie, a może korzystasz ze wszystkich opcji jednocześnie.

Na Platformie VOD Akademii Muzykanta, każde opracowanie utworu, zawiera notatkę nutową, którą możesz sobie pobrać do ćwiczeń. Natomiast, lekcje prowadzone są tak, że nie musisz w ogóle znać nut, żeby nauczyć się grać na akordeonie z tych opracowań. Notatki nutowe mają Ci jedynie służyć do pomocy, gdy znasz już nuty.

Jeżeli chcesz uczyć się nut, sprawdź czy na Akademii Muzykanta, jest już osobny kurs uczący pisać i czytać nuty. Tak samo z gamami, pasażami, akordami i basami. Tutaj w podstawach, będzie trochę o czytaniu nut, trochę o pasażach, gamach, akordach i basach. 

Pamiętaj, że wszystko w swoim czasie, małymi, ale regularnymi krokami. Każda nowa czynność, czy to mentalna, czy fizyczna, wymaga przyzwyczajenia